+421 918 790 393

Spolupráca

 

 

Postup spolupráce

Myslíme si, že ľudia by sa mali so svojimi problémami a otázkami vždy obrátiť na odborníkov z danej oblasti. Je to lepšie a efektívnejšie, než riešenie problémov svojpomocne a vo vlastnej réžii. Advokát je povolanie, ktorého poslaním je pomôcť vám zorientovať sa v zákonoch a vo vlastných právach. Je to človek, ktorý má úprimnú snahu vyriešiť vaše ťažkosti. Môžeme vás uistiť, že ku každej spolupráci pristupujeme individuálne, korektne a profesionálne. Veríme, že sa o našich slovách presvedčíte sami.

 

 

 

 

 

Advokátska kancelária Matušov s.r.o. - advokát a právnik v Púchove

 

 

„Pri akejkoľvek pochybnosti či probléme sa netreba báť. Treba prísť za nami a my vám vždy poradíme.“

 

 

 

 

 

   

Nakontaktujte sa na nás

Našu kanceláriu nájdete v budove Finančného centra v Púchove (Tatra Banka) na 1. poschodí. Tu si vieme osobne dohodnúť naše prvé stretnutie ohľadom prejednávanej veci. Stretnutie si môžeme dohodnúť aj telefonicky (odporúčame), prípadne nás môžete osloviť emailom. Ak sa rozhodnete pre emailovú formu, nezabudnite v emaile uviesť aj problém/otázky, ktoré by ste chceli s nami riešiť.

 

 

 

 

 

   

Prvé stretnutie bude osobné

Len osobne si vieme najlepšie odkomunikovať situáciu alebo službu, ktorú potrebujete riešiť. Dohodneme si ďalší postup práce, ako aj pravidlá. Neskôr môžeme niektoré záležitosti riešiť telefonicky, či emailom. Prvé osobné stretnutie však pokladáme za veľmi dôležité pre obe strany – klient by mal vidieť ľudí, ktorí ho budú zastupovať/vystupovať v jeho mene a my, ako advokátska kancelária, musíme tiež dobre poznať klienta, aby sme mu vedeli byť plnohodnotným partnerom v riešenom spore.

 

 

 

 

 

 

Advokátska kancelária Matušov s.r.o. - advokát a právnik v Púchove

 

 

„Sme viazaní mlčanlivosťou, o vašich problémoch nehovoríme s tretími osobami. Preto je u nás možné rozprávať sa o veciach otvorene, do detailu.“

 

 

 

 

 

   

Vaše otázky nás neobťažujú

Nezabudnite, že sa nás môžete kedykoľvek spýtať na prejednávanú vec, problém, či situáciu, ktorej dobre nerozumiete. Radi vám vysvetlíme postupy, zákony, interpretujeme vám dokumenty, či nariadenia. Vaše otázky nás neobťažujú, práve naopak. Radi by sme mali istotu, že rozumiete zvolenému postupu aj problematike.

 

 

 

 

 

   

Nájdeme postup a riešenie

Po prvom stretnutí si poctivo premyslíme riešenie vašej problematiky, sporu. V prípade, že sa jedná o zložitejšiu vec, zvažujeme viacero spôsobov riešenia, doštudujeme si tematiku, aktívne pracujeme so zbierkami zákonov, odbornými článkami. Nájdeme riešenie alebo riešenia, ktoré vám pretlmočíme.

 

 

 

 

 

   

Upozorníme vás na všetko

Benefitom spolupráce s nami je fakt, že vás upozorníme aj na možné riziká. Nesústredíme sa len na pozitívne, šťastné konce, pretože v niektorých situáciách sa takéto konce dosahujú veľmi ťažko. Samozrejme, našou snahou je bojovať s vami a za vás, ale v rámci korektnosti sa snažíme klienta upozorniť na predvídateľné riziká, súdne poplatky pri prehre, možnosti úspechu, ale i neúspechu. Ak vo vašom spore ťaháte za kratší koniec, snažíme sa nájsť pre vás prijateľné a realizovateľné riešenie. Vyhradzujeme si aj právo odmietnuť viesť spor, v ktorom vieme predpovedať 100 % neúspešnosť.

 

 

 

 

 

   

Zmluva o právnej pomoci

Keď sa vám bude páčiť náš postup práce aj navrhované riešenie, pristúpime k podpisu zmluvy o právnej pomoci. Nie je to nič nezvyčajné, advokáti takto štandardne postupujú. V zmluve bude stanovené čo a ako ideme riešiť, za akých podmienok, za akú cenu.

 

 

 

 

 

   

Aktívne riešenie problému

Nasleduje aktívne riešenie vášho problému, sporu, požiadavky. Napredovanie v riešení je závislé od viacerých faktorov – lehôt, ktoré nám povoľuje (prikazuje) súdny systém, od spolupráce z vašej strany, zo strany odporcu a mnohých iných.

 

 

 

 

 

Advokátska kancelária Matušov s.r.o. - advokát a právnik v Púchove

 

 

„Klienti sa niekedy boja, že zaplatia aj len za vstup do našej kancelárie. Realita je iná. Cenu služieb si povieme až po konzultácii a prvá konzultácia je zadarmo.“

 

 

 

 

 

   

Ceny našich služieb

Ceny právnických služieb sú stanovené vyhláškou. Ako právnická kancelária máme štyri možnosti. Prvou je nárok na podielovú odmenu, čiže na percentá z vysúdenej sumy. Percentá si však dohodneme pred vstupom do riešenia sporu. Druhou možnosťou je tarifná odmena. Treťou možnosťou je paušálna odmena, štvrtou odmena hodinová. Pri stanovení cien právnych služieb vždy zohľadňujeme všetky okolnosti vášho prípadu. Niektoré ceny za úkony si môžete pozrieť v cenníku našich služieb. Každý náš klient je o cene úkonov, ktoré pre neho budeme vykonávať, informovaný vopred, pričom spomínaná cena je aj súčasťou zmluvy o právnej pomoci. Prvé stretnutie je zväčša bezplatné, ide totiž o oboznámenie sa s klientovým problémom. Ak si však oboznámenie sa problémom vyžaduje študovanie rozsiahlych materiálov a zaberie nám istý čas, vyhradzujeme si právo požadovať za naštudovanie problematiky odmenu. Podrobnosti si povieme na osobnom stretnutí.

 

 

 

 

 

   

Spolupracujeme s centrom právnej pomoci

V prípade, že pre vás nie je finančne možné zabezpečiť si kvalitné právnické služby, môžete sa obrátiť na Centrum právnej pomoci (CPP). Najbližšie máte pracovisko v Ilave, v Trenčíne a v Považskej Bystrici. Pri spolupráci s CPP je dokonca možné vybrať si priamo našu advokátsku kanceláriu a pokiaľ spadáme pod oblasť práva, ktorú potrebujete riešiť, môžeme vás zastupovať. V tomto prípade nás za právnické služby neplatíte.

 

 

 

 

 

Advokátska kancelária Matušov s.r.o. - advokát a právnik v Púchove

 

 

„Nebránime sa elektronizácii, je to rýchly a ekonomicky výhodný spôsob ako vybaviť viaceré záležitosti.“

 

 

 

 

 

   

Vďaka elektronizácii môžete byť odkiaľkoľvek

Naša kancelária sa nachádza v Púchove a primárne máme klientov z Trenčianskeho a zo Žilinského kraja. Vzhľadom k elektronizácii a k ovládaniu postupov na zvládnutie tohto druhu komunikácie vám vieme pomôcť aj v prípade, že bývate mimo spomenutých krajov.

 

 

 

 

 

   

Dlhodobá spolupráca s firmami

Ak podnikáte, naša spolupráca môže začať už v bode, kedy potrebujete založiť spoločnosť. Ak chcete podnikať na úrovni, je vždy dobré mať po ruke aj advokátsku kanceláriu, ktorá s vami spolupracuje, pozná vaše zmluvy a vie vám byť nápomocná pri riešení obchodných zmlúv, ale aj pracovných zmlúv či výpovedí. Máme stálych klientov - podnikateľov, s ktorými spolupracujeme dlhodobo a budeme radi, ak sa medzi nich zaradíte aj vy.

 

 

 

 

 

Pozrite si oblasti práva, v ktorých vám vieme poradiť

 

Naše služby

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia