+421 918 790 393

Dedičské právo

 

 

Pomôžeme vám, zastúpime vás

Rozdelenie majetku vie často rozhádať celú rodinu. Rovnako ako závety, v rámci ktorých môže nastať vydedenie niektorých členov rodiny. My však ovládame paragrafy dedičského práva a sme pripravení poradiť vám aj v tejto oblasti. Naša advokátska kancelária ponúka aj možnosť zastupovania v dedičských konaniach, takže vaša osobná účasť nie je nutná. Korektné informovanie o celom procese je u nás samozrejmé.

 

 

 

 

 

   

Závety

Závet je listina, v ktorej spíšete vaše želania ohľadom rozdelenia vášho majetku po smrti. Pre spísanie závetu platia viaceré pravidlá, samotné podpisovanie závetu sa môže konať aj za účasti svedkov. Ak nad závetom premýšľate, nechajte si poradiť, ako ho napísať tak, aby bol platný.

 

 

 

 

 

   

Dedenie a vydedenie

Ak sa cítite ukrivdení v otázke dedenia majetku po vašich rodičoch alebo manželovi či manželke, obráťte sa na nás. Zákon jasne hovorí o konkrétnych dôvodoch, len pre ktoré je možné člena rodiny vydediť. My vám poradíme, či máte možnosť získať svoj majetok späť, alebo nie. Vydedenie sa často spisuje vtedy, keď rodičia cítia, že im ich deti neprejavujú náklonnosť, ktorú by si zaslúžili. Aby bolo vydedenie platné, je dobré konzultovať ho s advokátom.

 

 

 

 

 

   

Predmet dedenia

Nie všetok majetok zosnulého alebo zosnulej môže byť predmetom dedenia. Pri dedičskom konaní sa posudzuje aj to, či majetok patrí do konania, a teda môže byť zdedený. Aj tieto záležitosti naša advokátska kancelária rieši.

 

 

 

 

 

   

Naše služby - dedičské právo

  • Poradenstvo a zastupovanie v dedičských konaniach,
  • poradenstvo vo veciach závetov a listín o vydedení,
  • poradenstvo a zastupovanie v súdnych konaniach o zaradení aktív a pasív do dedičstva,
  • poradenstvo a zastupovanie v súdnych konaniach týkajúcich sa dedičských sporov.

 

 

 

 

 

Potrebujete poradiť?

 

Kontaktujte nás

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia